Letní sezona

Plavení dřeva
Plavení dřeva
Plavení dřeva

Turistika

Pokud neposedíte ani chvíli na jednom místě a rádi si děláte různé turistické výlety, dovolená v našem penzionu by mohla být pro vás tou správnou volbou. Turistika v Národním parku Šumava je opravdu krásným zážitkem ať už se vydáte kamkoliv po výborně značených stezkách - třeba k Plešnému jezeru, které leží jen 10km od penzionu.

Skutečnou raritou této šumavské oblasti je Schwarzenberský kanál. Desítky kilometrů kanálů na plavení dříví byly budovány na přelomu 18. a 19. století. Kanál sloužil svému účelu ještě v roce 1962 a v nedávné době byly některé části znovu obnoveny. Plavení dříví v průběhu léta je vyhledávanou turistickou atrakcí.

Dalším zajímavým výletem je 14 kilometrový naučný okruh Medvědí stezka, která byla vybudována jako památník zastřelení posledního medvěda v Čechách.

Pohled na penzion
Přehradní nádrž lipno
Přehradní nádrž Lipno

Cyklistika, in-line bruslení a bowling

Penzion i celé šumavské okolí nabízí příjemné zázemí pro cyklisty. Přímo z Nové Pece vedou nově vybudované cyklistické trasy, které jsou vhodné i pro in-line bruslaře. Jejich kvalita vás možná příjemně překvapí.

Velmi pěkná je například cesta přes hraniční přechod Zvonková do Rakouska nebo okruh kolem lipenského jezera. Výhodou polohy našeho penzionu je v tom, že si můžete zvolit trasu lehkou i náročnou, je jen na vás, jestli vyrazíte na výlet rovinatým krajem vodních toků nebo zdolávat vrcholy blízkých hor.

Nedaleko penzinu, v 15km vzdáleném městě Volary, si můžete zajet do našeho bowling baru a restaurace tento sport zahrát. Více se dozvíte na přímo na stránkách restaurace.

Krásná krajina Šumavy
Krásná krajina Šumavy

Ostatní aktivity

Pokud preferujete dovolenou spíše jako odpočinek, na své si přijdete taky. Přehradní nádrž Lipno nabízí spousty možností, jak u ní strávit krásné chvíle. Můžete se koupat, opalovat nebo třeba rybařit. Záleží jen na vás.

Jestliže ale toužíte po absolutním klidu, který zejména v letní sezóně asi u lipenské přehrady nezažijete, naleznete ho takřka ve všudypřítomných lesích. Ty oplývají množstvím nejrůznějších hub a lesních plodů. Jen dávejte pozor, jestli je nesbíráte v chráněných oblastech nebo nejsou jedovaté.

Zimní sezona

Pohled na penzion
Ski areál Hochficht
Ski areál Hochficht

Lyžování

Ve vzdálenosti přibližně 25km se na rakouské straně Šumavy nachází velký ski areál Hochficht. Ten nabízí asi to stejné jako ostatní rakouská střediska - tedy vysokou kvalitu sjezdovek, dobré sociální zázemí a příjemný personál. Navíc se můžete těšit na prázdné sjezdovky a téměř nulové fronty, protože máte na výběr z celkem 13 tras.

Pro ty, co nechtějí jezdit do zahraničí, je v blízkosti Lipna nad Vltavou krásný Ski areál Lipno, který patří mezi ty nejlepší u nás. Zalyžovat si můžete na celkem 8 sjezdových tratích, od lehkých po středně těžké.

Zima na Šumavě
Zima na Šumavě

Běžkování

V přímé blízkosti penzionu vedou v zimní sezoně kvalitní běžkařské trasy. Ne nadarmo se Šumavě říká "běžkařský ráj". Zvolit si můžete nejenom délku, ale i obtížnost trasy, což ocení zejména rodiny s dětmi.

Vydat se můžete třeba po vrstevnici kolem Schwarzenberského plavebního kanálu kolem Lipna nebo k hraničnímu přechodu Zvonková. Vězte, že ať se vydáte kamkoliv, litovat určitě nebudete.

Penzion U Zárubů
Nová Pec/Láz 44
384 62

Tel.: 388 336 075
TiskNahoru
©2008 UZarubu.cz
Vytvořilo: Oliva Webdesign Studio